6 sierpnia 2016

42. Jakub Janda

Cześć!
Dawno już nie było typowego postu z autografem, więc najwyższa pora, aby to nadrobić. Na pewno wynika to z tego, że jestem w końcowej fazie przeprowadzki i miewam kłopoty z internetem, ale też chodzi o to, że bardzo podoba mi się formuła mojego blogu, kiedy często dodaje relacje, czy wywiady, bo jest to takie moje i przede wszystkim sprawia mi wielką przyjemność. :)

Na początku chciałam Wam podziękować za dotychczasowe zaangażowanie w akcję na urodziny Davida i prosić o jeszcze. Cały czas czekam na zdjęcia, które możecie do mnie wysyłać. Pamiętajcie, że jeśli nie macie z nim lub jego zdjęcia, sfotografujcie kartkę z życzeniami dla niego lub wymyślcie coś innego. Niczego na pewno nie pominiemy. :)
Zachęcam również do polubienia tego komentarza --->
https://www.facebook.com/poltent/photos/a.142977392386478.28033.141717882512429/1450693021614902/?type=3&__mref=message_bubble. Martyna walczy o nagrodę w konkursie. :)

Zanim przejdę do autografów nie mogę pominąć dwóch zawodników, którzy w tym tygodniu postanowili zakończyć swoją przygodę ze skoki. Pierwszym z nich jest Rune Velta. Kiedy dowiedziałam się o tym na początku tygodnia byłam w szoku! Wiadomo po wielkim sukcesie w Falun, Rune miał sporo problemów i nie mógł powrócić do swojej dawnej formy, ale nie sądziłam, że po jednym sezonie niepowodzenia odłoży narty. W jego planach są różne szkolenia, które w przyszłości pozwolą mu zostać trenerem skoków narciarskim, więc nadzieja, że zobaczymy Rune przy okazji jest. Bardzo mi szkoda, że już nie oglądnę żadnego skoku Norwega, dodatkowo nie mam żadnej pamiątki z nim związanej: zdjęcia z nim lub jego autografu. Wierzę jednak, że teraz Rune będzie dalej się realizował i życzę mu jak najlepiej. Natomiast drugim skoczkiem, który rozstał się z skokami, jest Nick Alexander ze Stanów Zjednoczonych. Podczas Mistrzostw Świata w Falun miał poważny w skutkach upadek. Wydaje mi się, że w dużej mierze to właśnie on przyczynił się do rezygnacji ze sportu Nicka. Amerykanin zajmie się teraz pracą zawodową. Niestety do posezonowej listy skoczków, którzy zakończyli swoje sportowe kariery dołączyło kolejnych dwóch.

Nie mogę także pominąć bardzo dobrą postawę naszych skoczków! Dzisiaj czeka nas kolejny konkurs LGP. Tym razem zawodnicy powalczą w szwajcarskim Einsiedeln. Wczorajsze treningi i kwalifikacje potwierdziły, że reprezentanci Polski pozostają w naprawdę dobrej formie. Daleko skaczę Kamil, Maciek, Dawid. Inni też nie odstają i dzięki temu aż przyjemnie się na to patrzy. Mam nadzieję... niee liczę na to, że to wszystko przełoży się na zimę i czekające nas mistrzostwa świata. Bez nadmiernego entuzjazmu, bo lepiej być ostrożnym powiem, że już nie mogę się doczekać zimowej rywalizacji. Dodam także, że osobiście bardzo mnie ciesze, że nasza drużyna ponownie stała się zgrana i taka uśmiechnięta. Nie ma nic lepszego niż dobra atmosfera i zadowolenie zawodnicy. Trzymajmy kciuki, zarówno za dzisiaj, jak zawsze, podczas każdych zawodów. :)

Przejdę teraz do dzisiejszych autografów. Postanowiłam pokazać Wam karty czeskiego skoczka Jakuba Jandy. W swojej karierze miał jeden genialny sezon, w którym wspólnie z Janne Ahonenem tryumfował w Turnieju Czterech Skoczni, zdobył dwa medale na Mistrzostwach Świata w Oberstdorfie (srebro i brąz), a na koniec wygrał Kryształową Kulę za swój wybitny sezon 2005/2006. W 2005 roku wygrał także klasyfikację generalną Letniej Grand Prix. Na podium PŚ stał 20 razy. Niestety później nie nawiązał do tamtejszych sukcesów.

Imię: Jakub
Nazwisko: Janda
Kraj: Czechy
Klub: Dukla Liberec
Data urodzenia: 27 kwietnia 1978
Rekord życiowy: 218,0 m na Vikersundbakken w Vikersund (25 lutego 2012)Jak na pewno zauważyliście dodałam na bloga nową zakładkę. :) Zrobiłam to po to, aby wszystko można było odnaleźć bez żadnych problemów. W najbliższym czasie mam zamiar dodać relację z Memoriału Olimpijczyków oraz nowy wywiad. :) Do końca wakacji na pewno obie rzeczy się pojawią, bo w końcu już we wrześniu przede mną LPK w Wiśle, więc znów będzie o czym pisać. :) 

Pozdrawiam i czekam na zdjęcia dla Davida! :) 


18 komentarzy:

 1. Gratulacje! ❤
  Dziękuje za udostępnienie linku do mojego komentarza w konkursie 😁

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje :) Zapraszam do mnie: http://grafkamil.blogspot.com/2016/08/117-mariusz-jakus.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje, cenny autograf! A co do Markusa - nie dostałam niestety listu od skoczka, autograf z wymiany ale mam nadzieję, że Tobie szybko odpisze! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aa rozumiem :) Mimo wszystko jednak jeszcze poczekam, może się Markus odezwie :D bo co prawda mam jedną jego kartę, ale chciałam mieć w szczególności autograf na karcie fischer ;)

   Usuń
 4. Gratulacje
  zapraszam - http://autografykejmy.blogspot.com/2016/08/9293-klemens-muranka.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratulacje :)
  http://autografy-adriana-arka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję ;)
  Nowy post: http://autografymarty2000.blogspot.com/2016/08/przemysaw-cyprianski.html#comment-form

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluje:-)
  Zapraszam na nowy post:
  autografyryska.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń