1 lipca 2016

40. Cene Prevc

Cześć!
Dzisiaj znacznie później niż zazwyczaj, ale jestem. :) Ma to związek z przeprowadzką, na którą bardzo się cieszę i już nie mogę doczekać, aż sprawy dotrą do końca. Obecnie zaczynam przygotowania do wyjazdu na Carpahian Cup i FIS Cup do Szczyrku, wyruszam w czwartek z samego rana i wracam w niedzielę. Bardzo się cieszę na czekający mnie odpoczynek i na cztery dni ze skokami przed LGP. :) Wreszcie dotarł do mnie jakiś list i jestem bardzo szczęśliwa, bo udało mi się otrzymać kolejny plastron, pewnie w najbliższych dniach pokażę go na instagramie. :)

Już w ten weekend rozpoczął się sezon letni! Nie do uwierzenia, że tak szybko minęła ta przerwa po zakończeniu sezonu zimowego. Pierwsze zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego odbywają się dzisiaj, jutro i w niedzielę w słoweńskim Kranju, a FIS Cup przeprowadzany jest w Villach. Do Słowenii udała się cała nasz kadra B, natomiast w Villach powalczą juniorzy, poza Dawidem Jarząbkiem oraz kilka zawodników z poza kadry, w tym Łukasz Rutkowski. Zawody z Kranja można oglądać na żywo, dzięki specjalnej relacji: http://livestream.com/accounts/10379255/events/5611644
Dzisiejsze zawody wygrał Peter Prevc, wyprzedzając Roka Justina i Clemensa Aignera. Tuż za podium uplasował się Jan Ziobro, barwa dla niego! :)

Widzieliście na facebooku Kamila Stocha post, w którym zawarł historię małego chłopca, który swoje oszczędności chciał przeznaczyć na remont skoczni? Mnie osobiście bardzo poruszyła ta historia, ponieważ to niezwykłe jak dziecko może pokochać to co robi. Nie chciał zabawek, słodyczy, ale remontu wyciągu na skocznię (chodzi o mniejsze obiekty w Zakopanem). Piękne! Całe szczęście, że coś w tej sprawie się ruszyło i według zapewnień dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu w Warszawie, remont ma ruszyć najpóźniej 1 sierpnia. W całej sprawie miał także udział Łukasz Rutkowski, który dzięki swojemu zaangażowaniu w politykę, wsparł pomysł remontu.

Podsumowanie roku szkolnego za nami, ale ja chciałabym powrócić jeszcze na chwilę do podsumowania roku sportowego w SMS Szczyrk. To tam przedstawiciele Polskiego Związku Narciarskiego, władz samorządowych oraz pracowników szkoły, wręczyli nagrody dla uczniów z najlepszymi wynikami sportowymi i naukowymi. Wśród wyróżnionych znalazła się Kinga Rajda, dla której poprzedni sezon zimowy był najlepszym w dotychczasowej karierze. Uczniowie przygotowali także zabawne mini przedstawienia. Więcej możecie przeczytać w moim artykule na te temat: http://skoki24.pl/2016/06/27/kinga-rajda-wyrozniona-podsumowaniu-roku-sms-szczyrk/

A dzisiaj przygotowałam autograf średniego z braci Prevców - Cene Prevca. Cene ma na swoim koncie złoty medal z olimpijskiego przeglądu młodzieży Europy z Rasnova z 2013 roku zdobyty, zarówno w drużynie, jak i indywidualnie. W Pucharze Świata zadebiutował 21 marca 2014 roku w Planicy i od razu zdobył swoje pierwsze punkty, zajmując 21. miejsce. Właśnie z tego występu zapamiętałam sobie Cene. Chciałabym, żeby w przyszłości można było zobaczyć całą trójkę braci w Słoweńskiej drużynie. Autograf zdobyłam poprzez wymianę. :)

Imię: Cene
Nazwisko: Prevc
Kraj: Słowenia
Klub: SK Triglav Kranj
Data urodzenia: 12 marca 1996
Rekord życiowy: 199,0 m na Letalnicy w Planicy (19 marca 2015)


W kolejny piętek najprawdopodobniej nie pojawi się post z autografem, a relacja z Carpathian Cup. Mam jednak nadzieję, że będzie Wam się podobała. :) A jak Wasze przygotowania do LGP? Bilety już w domu gotowe do wyjazdu? Moje jeszcze nie dotarły, mają zostać wysłane w poniedziałek, ale jeszcze nie wiem czy będą mi w ogóle potrzebne. Jednak o tym powiem Wam, jak będę miała już potwierdzenie. :)
Miłego wieczoru! :)

27 komentarzy:

 1. Gratki ! :)
  http://jackautographspl.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje :) Zapraszam do mnie: http://grafkamil.blogspot.com/2016/07/103-agnieszka-zulewska.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje! Zapraszam do mnie na Recenzję książki Thomasa Morgensterna :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Serdeczne gratulacje :) Zazdroszczę kolejnego wyjazdu!
  http://ski-jumping-polska.blogspot.com/2016/07/79-cestmir-kozisek.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję :)
  http://autografyipamiatkisportowe.blogspot.com/2016/06/franck-ribery.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratulacje :-)

  Zapraszam do siebie na bloga z moimi zdobyczami:

  http://autografy-ani.blog.pl/

  Oraz na bloga przeznaczonego na wymianę :

  http://autografy-wymiana.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluję!
  Proszę o ponowne dodanie do ulubionych!
  Zapraszam do mnie: http://jamesautographs.blogspot.com/2016/07/214-sawomir-peszko.html

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratulację :)
  Zapraszam na nowy autograf : http://autografymoje.blogspot.com/2016/07/arkadiusz-onysko.html

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratulacje :)
  http://autografy-adriana-arka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Gratuluje:-)
  autografyryska.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Gratuluje:-)
  autografyryska.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń