27 maja 2016

35. David Siegel + PLASTRON

Cześć!
Jak się macie podczas długiego weekendu? Wybraliście się na jakieś wycieczki ze względu na ładną pogodę? Ja nie mogę skupić się kompletnie na nauce w tej końcówce roku szkolnego, więc wykorzystuje wiosenne słoneczko... i przygotowuje dla Was kolejny wywiad. :) A już jutro ruszam do Proszowic po kolejne dziennikarskie doświadczenia i wspaniałe wspomnienia! W niedzielę opowiem Wam o swoich wrażeniach. :)

A co dzisiaj? Na początku chciałam przekazać, choć spóźnione to najserdeczniejsze życzenia urodzinowe dla Kamila Stocha. Mistrzu! Z okazji Twoich urodzin, życzę Ci dużo zdrowia, szczęścia, miłości, wsparcia od kibiców i samych sukcesów! Do Kamila wysłałam list przed jego urodzinami, w którym dołączyłam takie dłuższe życzenia, bo to jednego z moich ulubionych skoczków, po prostu musiałam coś wysłać z okazji urodzin!


W Zakopanem powoli sprawa remontu skoczni zmierza w dobrym kierunku. Jednak czy aby już nie jest za późno? Mam nadzieję, że nie, ale czasu pozostaje coraz mniej.. no cóż nie mamy na to wpływu. Przetarg na wykonawcę remontów został ogłoszony, a wygraną firmę poznamy już 30 maja. Remont planowo ma być ukończony tuż przed rozpoczęciem zimy, około 30 listopada. Ta data zapewni przedłużenie homologacji FIS. Jeśli natomiast prace będą się opóźniały to styczniowy Puchar Świata może być w poważnym niebezpieczeństwie.. a czy ktoś z nas wyobraża sobie zimowy kalendarz bez zimowej stolicy Polski? :/ Podaje Wam link do mojego artykuły na ten temat, tam możecie przeczytać troszeczkę więcej: http://skoki24.pl/2016/05/23/krok-w-strone-remont-wielkiej-krokwi-w-zakopanem/

Widzieliście zdjęcia i relacje z Meczu Gwiazd ze Szczecina? Powiem Wam, że bardzo zazdroszczę wszystkim, którzy tam pojechali. Nie chcę planować aż z rocznym wyprzedzeniem, szczególnie, że te moje matury za rok, ale muszę tam być! :D Jeśli ktoś był, to bardzo chętnie posłucham opowieści o tym jak było i zobaczę zdjęcia, więc dajcie znać. :)

Łukasz Kruczek przebywa obecnie w Szczyrku, gdzie wraz z włoskimi skoczkami przygotowują się do kolejnego sezonu zimowego. Jak widać przyzwyczajenia i sentyment nadal w szkoleniowcu z Polski jest. A jak na to reagują sami skoczkowie? Bez dwóch zdań są zadowoleni, w końcu w Kruczku widzą dla siebie wielką szansę i nie ma im się co dziwić.

Na koniec przeglądu informacji zobaczmy co słychać u Polaków. Kadry A i B mają za sobą kolejny obóz przygotowawczy, tym razem z Hinzenbach. Jak można wywnioskować po zamieszczanych przez zawodników zdjęciach, chociażby na facebooku to przebiegł on pozytywnie, po zawodnikach widać zadowolenie i chęć dalszych treningów. Natomiast juniorzy wybrali się pod opieką Macieja Maciusiaka do Cetniewa. Już nie mogę się doczekać efektów przygotować, ale na to trzeba poczekać do zimy, bo lato pewnie będzie traktowane jak trening.

David Siegel to młody, niemiecki skoczek. W minionym sezonie zimowym został mistrzem świata juniorów zarówno indywidualnie, jak i w drużynie. Skoczek jest na pewno bardzo utalentowany, ponieważ na mistrzostwach świata juniorów w Rasnovie pokonał Domena Prevca. W Pucharze Świata zadebiutował w Ga-Pa i od razu zajął wysokie 16. miejsce. Jeśli chcecie dowiedzieć się o Davidzie czegoś więcej to odszukajcie na moim blogu wywiadu z tym skoczkiem ;)

Imię: David
Nazwisko: Siegel
Kraj: Niemcy
Klub: SV Baiersbronn
Data urodzenia: 28 sierpnia 1996

Od Davida otrzymałam kartę z dedykacją oraz plastron! Bardzo mnie on cieszy, ponieważ podczas przeprowadzania wywiadu bardzo polubiłam tego zawodnika i już czekam, aż spotkam go gdzieś pod skocznią. :) 
A jako ciekawostkę powiem, że mam już dwa plastrony z Trondheim, więc jeszcze kilka i będę mogła organizować zawody. :D

Im bliżej LGP w Wiśle tym bardziej nie mogę się doczekać. Jakie to szczęście, że jadę też na Carpathian Cup i FIS Cup na początku lipca, bo bym nie wytrzymała. To strasznie wciągające, im więcej jeździsz, tym chcesz jeszcze więcej. :o 

Pozdrawiam!


13 komentarzy:

 1. Gratulacje :) Zapraszam do mnie: http://grafkamil.blogspot.com/2016/05/86-krzysztof-ignaczak.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje! :)
  Też pisałam list do Davida, czekam na odpowiedź od niego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kto wie, może i Tobie dołączy jakąś miłą niespodziankę ;)

   Usuń
 3. Gratki ! :)
  http://jackautographspl.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. gratuluję David podpisał moje zdjęcia i dodał swoją kartę, ale plastronu nie dostałem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może dlatego, że David już nie ma ich po prostu. ;/ W końcu w ubiegłym sezonie, tylko kilka razy startował w PŚ, a tylko w zawodach tej rangi zawodnicy otrzymują plastrony dla siebie :) Musisz kiedyś spróbować znowu :)

   Usuń