11 marca 2016

Luca Egloff - PLASTRON

Cześć!
Jak się mają Wasze kolekcje? U mnie w tym tygodniu nie wiele listów przyszło, ale sporo ich wysłałam, więc pozostaje cierpliwie poczekać. Pewnie jak wszyscy, na prawdę odczułam podwyżkę cen na poczcie. Niestety nie da się nic z tym zrobić, a wydatki na listy i kupony wzrosną. W przyszłym tygodniu jadę na kilka dni nad morze. Bardzo się cieszę, ale oznacza to, że po raz pierwszy od wielu lat nie oglądne finału Pucharu Świata w Planicy. Jednak od czego są powtórki! W podróży będę miała mnóstwo czasu, żeby na spokojnie przygotwać podsumowanie sezonu. Bo nie ulga wątpliwości, że był on bardzo ciekawy i miał, a właściwie nadal może mieć wiele zaskakujących rozszczygnięć. :) Zajrzyjcie także do zakładki wymiana, bo pojawiły się nowe karty ;)
wymiana ----> http://skokinarciarskie98.blogspot.com/p/wymiana_3.html


Za nami drugi polski weekend ze skokami, czyli zawody w Wiśle. Jak wcześniej wspominałam, nie udało mi się na nie pojechać, ale wiernie kibicowałam prze telewizorem. W piątek, mimo gęstej mgły zawody stały na bardzo wyskim poziomie! Zaskoczenie? Na pewno brak Petera Prevca na podium. Myślałam, że to właśnie w Wiśle pobije rekord Gregora Schlierenzauera i odniesie czternaste zwycięstwo w tym sezonie. Jednak nic straconego, bo przed nami jeszcze cztery konkursy indywidualne, w tym dwa na jego skoczni, w Słowenii, gdzie jak sam Peter wspominał w wywiadzie, chcę podziękować kibicom za wsparciem w tym sezonie.
Wiślańskie zwycięstwo Romana Koudelki dla niektórych mogło być zaskoczeniem, ale po seriach treningowych i kwalifikacjach, wiedziałam, że Czech włączy się do walki o czołowe lokaty. Z pewnością jak zwykle dyskusyjny był manewr trenera z obiżeniem belki startowej, ale ostatecznie to wszytsko opłaciło się. Również na plus należy odnotował start Polaków. 10. miejsce Kamila to jedne z lepszych tego zawodnika w tym sezonie (aż trudno w to uwierzyć). Dodatkowo solidne skoki Stefana, Maćka, Dawida i Piotrka. Wielka szkoda, że z powodu wiejącego wiatru, nie doszedł do skutku sobotni konkurs, ponieważ była to kolejna szansa dla reprezentantów Polski, na poprawę swoich lokat i dobry występ przed własną publicznością. :)

Dokładnie wczoraj przeczytałam o pomyśle prezesa Tajnera, dotyczącego organizacji w Polsce zawodów PŚ, w formie turnieju, które odbywały by się w Zakopanem, Wiśle i Szczyrku. Cóż sądzić na ten temat. Wielka Krokiew ledwie nadaje się do użytku, a swoją kandydaturę do organizacji zawodów najwyższej rangi, zgłasza coraz więcej miejscowości. Na pewno byłoby fantastycznie, gdyby udało się zorganizować w Polsce dodatkowe konkursy, ale będzie to niezwykle trudne. A jak Wy oceniacie ten pomysł?

Autograf Luci Egloffa już Wam kiedyś prezentowałam. Postanowiłam jednak jeszcze raz zrobić post o tym zawodniku. Tydzień temu poprze dodane zdjęcie swojej siostry ubranej w plastron, nie wspominając do kogo on należy, pokazałam go już z nieco innej perspektywy. Do Luci napisałam w Styczniu, ponieważ w poprzednim liście nie zawarłam wszystkiego, co chciałam mu przekazać. W odpowiedzi przywędrował do mnie plastron, który jest dla mnie bardzo ważny. Po pierwsze dlatego, że bardzo lubię Szwajcara, a po drugie zawsze marzyłam o tym, żeby mieć plastron z Zakopanego.
Nie przedłużając oto on:


Jest to wspaniałą pamiątką i postaram się go powiesić na ścianie. Oprócz tego poprosiłam Lucę o podpisanie naszego, wspólnego zdjęcia z Wisły. Dodatkowo otrzymałam od niego kartę, na której są wszysycy szwajcarscy skoczkowie. Zamierzam zabrać ją ze sobą na zawody i zebrać na niej autografy od pozostałych zawodników, którzy na niej są. :)Mam przygotowane dla Was dwa nowe wywiady. Jeden z nich pojawi się na początku przyszłego tygodnia. Mam nadzieje, że Was się spodobają.

Na koniec chciałam podac wyniki, zakończonych już kwalifikacji w Titisee-Neustadt. Zwyciężył w nich Domen Prevc, ustanawiając nowy rekord obiektu! (148. metrów). Wyprzedził on Jurija Tepesa i Davida Siegela. Najlepszym z Polaków okazał się Andrzej Stękała, który zajął szóste miejsce. Bartek Kłusek był dziewiąty, Stefan Hula jedynasty, Dawid Kubacki dwunasty, Maciek Kot dziewiętnasty, Piotrek Żyła dwudziesty piąty, a Kamil Stoch dwudziesty ósmy. Na szczęście żadnemu reprezentantowi Polski nie przytrafiła się żadna ,,wpadka'' i wszystkich obejrzymy w jutrzejszym konkursie ;)


20 komentarzy:

 1. Serdecznie gratuluje i z niecierpliwością czekam na wywiady! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie zastanawiałam się w czyim plastronie pozuje Twoja siostra ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z podwyżkami cen dało się niewiele zrobić, wystarczyło kupić odpowiedni zapas znaczków krajowych bez nominału, gdy jeszcze kosztowały 1,75 PLN :>

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję, świetny plastron.przed chwila przeczytałem pewien artykuł.proszę Cie porusz ten temat w następnym poscie. http://m.przegladsportowy.pl/nowe-przepisy-sprawily,-ze-skoki-narciarskie-sa-mniej-czytelne,artykul,653865,1,13283.html?mobile_pozycja=1

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje ;) Jasne nie ma problemu, przy okazji prezentacji kolejnego autografu na pewno odniosę się do tego :) Bardzo fajnie, że z własnej inicjatywy podsyłasz coś o czym chcesz poczytać ;)

   Usuń
  2. Dzięki, zapraszam do mnie bo dzisiaj jest typowo narciarski post

   Usuń
 5. Gratki ! :)
  http://jackautographspl.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratulacje :)
  http://autografy-adriana-arka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluję :)
  http://autografy-dawida123.blogspot.com/2016/03/58-micha-walski.html

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluję ;)
  Zapraszam na nowy post: http://autografymarty2000.blogspot.com/2016/03/jeremi-sikorski-artur-sikorski-i-pola.html#comment-form

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratulacje!
  Zapraszamy na nowe posty :D.
  http://autografypatrykaikingi.blogspot.com/2016/03/natasza-urbanska.html

  OdpowiedzUsuń