4 marca 2016

25. Matjaz Pungertar

Cześć!
Niestety nie było mi dane pojechać na Puchar Świata do Wisły i muszę zadowolić się kibicowaniem przed telewizorem. Jednak nie tracę dobrego humoru, bo na pewno będę pod skocznią, podczas LGP oraz Letniego Pucharu Kontynentalnego. Po za tym dzisiaj się okazało, że w jednym z konkursów wygrałam weekendowy pobyt w Wiśle! Bardzo się cieszę, to właśnie dzięki temu, będę mogła spędzić w lecie dodatkowy weekend ze skokami. Pozostaje czekać tylko na podanie terminów zawodów. :)
Aktualizacja:
Jan Ziobro ---> http://skokinarciarskie98.blogspot.com/2015/10/6-jan-ziobro.html


Kamil Stoch w tym sezonie nie prezentuje najwyższej formy o czym nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak czwartek na skoczni w Wiśle był dla skoczka z Zębu bardzo udany. W pierwszej serii treningowej oddał skok na odległość 125,5 metra, natomiast w drugiej wylądował na 126. metrze. W kwalifikacjach było jeszcze lepiej, próba na 132,5 metra, dała naszego mistrzowi olimpijskiemu drugą lokatę. Kamil Stoch nie startował w Ałmatach i pod okiem trenera Kruczka, szlifował swoją formę. Dezycja o wycofaniu Stocha z jednego weekendu Pucharu Świata na rzech trenigu, wydaje się być jak najbardziej słuszna. Dzięki temu mistrz świata z Val di Fiemme nie musiał kolejny raz znosić goryczy porażki, która była by prawdopodoba podczas zawodów w Ałmatach. Mógł spokojnie przygotować się do kolejnego weekendu w Polsce, aby przed polskimi kibicami zaprezentować się z jak najlepszej strony.

Z pewnością na plus można zaliczyć występ w kwalifikacjach Piotra Żyły, który zajął bardzo dobrą 4. lokatę. Wiślanin zdaje się nie pamiętać o słabym występie w Kazachstanie i posiada w sobie nową energię i chęć walki. Stefan Hula został sklasyfikowany na 8. miejscu, co potwierdza jego dobrą i równą dyspozycję w tym sezonie. Maciej Kot i Dawid Kubacki, można powiedzieć zrobili swoje. Solidne skoki w ich wykonaniu wystarczyły na, odpowiednio: 10. i 12. miejsce. Jest to dobra baza, która może pozowlić na poprawę w konkursie. Dodatkowym plusem jest kwalifikacyjny występ Jana Ziobro, który zajął 17. lokatę. W tak słabym dla niego sezonie, w którym nie zdobył jeszcze żadnego punktu, tego typu skok, może być pozytywnym impulsem do poprawy swojej dyspozycji. Niestety nie wszczysy polscy skoczkowie spisali się na miarę swoich możliwości. Na pewno zawiedli Jakub Wolny i Krzysztof Biegun, którzy nie zakwalifikowali się do konkursu głównego. Ta sztuka nie udała się także Przemysławowi Kantyce, ale zważając na jego debiut w Pucharze Świata, nie można oceniać go zbyt surowo. Martwi też dyskwalifikacja Aleksandra Zniszczoła, który miał szansę na pierwszy start w PŚ w tym sezonie. Również miejsca Klemensa Murańki i Andrzeja Stękały nie pokazują pełni ich możliwości. Jednak obaj reprezentanci Polski będę mieli szansę poprawy już dzisiaj. Mam nadzieję, że będziecie oglądać i kibicować naszym chłopakom! ;) 

Dzisiaj przygotowałam dla Was autograf słoweńskiego skoczka Matjaza Pungertara. W zeszłym sezonie skakał w PŚ, w tym wiedzie mu się nieco gorzej i można go oglądać w zawodach Pucharu Kontynentalego. Matjaz startował na mistrzostwach świata w Val die Fiemme i Falun. Trzykrotnie w swojej karierze zajmował miesca w pierwszej dziesiątce Pucharu Świata. 

Imię: Matjaz
Nazwisko: Pungertar
Kraj: Słowenia
Klub: SSK Mengeš
Data urodzenia: 14 sierpnia 1990
Rekord życiowy: 210,0 m na Letalnicy w Planicy (17 marca 2010)Autograf Słoweńca zdobyłam poprzez wymianę, ale myśle, że moża również próbować pisząc do sportu2000, mailowo lub listownie. 

Bardzo Wam dziękuje za wszystkie miłe opinie na temat wywiadów, które przygotowuje. Zapewniam Was, że kolejne również się pojawią, bo jedną rozmowę przeprowadziłam wczoraj a trzy następne są już umówione :) Podjęłam decyzję, że będę je publikowała mniej, wiecej co dwa tygodnie, oczywiście jak tylko będę miała takie możliwości.
Sezon zimowy zbliża się do końca...ach jak ten czas szybko mija.. więc na pewno napisze też podsumowanie sezonu; moją subiektywną ocenę. :) 

Trzymajcie kciuki za naszych chłopkaów, podczas konkursów w Wiśle! ;) 

PS. Patrzcie na moją siostrę! Coś mi się wydaje, że będzie z niej dobry kibic za parę lat :D

23 komentarze:

 1. Gratuluję :)
  http://autografy-dawida123.blogspot.com/2016/03/58-micha-walski.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję :)
  http://ski-jumping-polska.blogspot.com/2016/03/67-pascal-bodmer.html

  OdpowiedzUsuń
 3. michalpajak.blogspot.com/2016/03/28-bartek-jedrzejak.html GRATULACJĘ (: (: (:

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluje

  http://autografywiktorii.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratki ! :)
  http://jackautographspl.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję :)
  Nowy post: http://autografymarty2000.blogspot.com/2016/03/monika-kret.html#comment-form

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluję !!
  http://autografyjoasi.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratuluje ;)
  Od malego na calego :p

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratuluję!!! Zapraszam do mnie http://autografyjuki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Gratuluję ;) i zapraszam na mojego nowo otwartego bloga
  http://skijumpingautographs.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń