1 stycznia 2016

16. Andreas Wank

Witam wszystkich w Nowym Roku !
Jak się macie po sylwestrowych imprezach ? Wszystko się udało ? Mam nadzieję, że tak. W 2016 roku życzę Wam przede wszytskim dużo zdrowia, ale także szczęścia, spełnienia marzeń i wielu emocji związanych z polskimi sportowcami, bo będzie to rok bardzo bogaty w sportowe
wydarzenia. :)
Ostatnie dni są dla mnie dość pracowite, ale jestem bardzo szczęśliwa. Udało mi się dostać do redakcji strony skoki24.pl i mam sznasę spróbować swoich sił pisząc różne artykuły o tematyce związanej ze skokami. Daje mi to wiele pozytywnej energii i pozwala rozwijać swoje umiejętności. To dla mnie wielka sznasa, którą postaram się wykorzystać najlepiej jak potrafię. Jeśli ktoś miałby ochotę poczytać moje artykuły to zapraszam na wspomnianą wyżej stronę.

Wczoraj pożegnaliśmy 2015 rok. Z tej okazji przypomnijmy sobie najważniejsze wydarzenia związane ze skokami, które miały miejsce w poprzednim roku. Zrobię to w kilku zdaniach :D
Jednym z najważniejszych i najmilszych dla polskich kibiców wydarzeń było przepiękne zwycięstwo w Zakopanem, wracającego po kontuzji Kamila Stocha. Polak nie miał sobie równych i po raz trzeci pokonał wszystkich rywali na zakopiańskiej skoczni. Następnie oczy wszystkich kibiców zwrócone były na Falun. W tej niewielkiej, szwedzkiej miejscowości odbyły się pełne niezapomnianych emocji konkursy mistrzowskiej rangi. Zaskoczeniem było zdobycie złotego medalu na skoczni normalnej przez Rune Velte. Norweg zdobył aż cztery medale na tych mistrzostwach. Na skoczni dużej to my - polscy kibice, mieliśmy powody do radości. Nasi skoczkowie powtórzyli osiagnięcie z Val di Fiemme i zdobyli brązowy medal, Warte podkreślenia są bardzo dobre występy indywidualne Janka Ziobro (na skoczni normalnej) i Piotra Żyły (na skoczni dużej). Walka o Kryształową Kulę toczyła się do samego końca. Ostatecznie to Severin Freund mógł cieszyć się kolejnym trofeum w swojej kolekcji. Kolejne niesamowite wspomnienia możemy mieć po LGP w Wiśle. Polacy nie mieli sobie równych, a Dawid Kubacki na początku lata wygrywał co chciał i jak chciał. Po zakończeniu cyklu LGP, w którym triumfował Kento Sakuyama pozostało nam tylko czekać na zimę, W pierwszym konkursie wygrał Daniel Andre Tande, który przełożył świetne występy letnie na równie dobre w zimie. Obecnie jesteśmy w trakcie Turnieju Czterech Skoczni. Macie swoich faworytów ? Myślicie, że Peter Prevc wygra ? Ja mocno trzymam za niego kciuki!


Dzisiaj przygotowałam dla Was autografy Andreasa Wanka. Niemiecki skoczek w swoim dorobku ma m.in. złoty medal olipmijski w rywalizacji drużynowej oraz zwycięstwo w cyklu LGP w 2012 roku. Był także mistrzem świara juniorów z Zakopanego. Zeszły sezon nie był dla Wanka udany, ale za to w tym prezentuje dużo lepszą dyspozycję.

Imię: Andreas
Nazwisko: Wank
Kraj: Niemcy
Klub: SC Hinterzarten
Data urodzenia: 18 lutego 1988
Rekord życiowy: 214 m na Vikersundbakken w Vikersund (26 lutego 2012)

Aktualizacja 29.04.2016r. Pierwszą kartę zdobyłam wypełniając formularz kontaktowy na stronie Fluege.de, a drugą w Wiśle podczas LGP. Posiadam też adres Andreasa, który podam po kontakcie mailowym.

Bardzo dziękuje za takie zainteresowanie moim ostatnim postem. To bardzo motywujące, kiedy widzę, że faktycznie jest po co to robić. Zachęcam do zadawania pytań na maila, na każde zawsze chętnie odpowiem. :)
O 14.00 drugi konkurs Turnieju Czterech Skoczni, oglądajcie ! ;)
17 komentarzy:

 1. Gratuluję :)
  http://autografy-dawida123.blogspot.com/2016/01/41-maciej-starega-plastron.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulujemy! :))

  http://siwat-agrafek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje :)
  Zapraszam na NOWY POST : http://autografymoje.blogspot.com/2016/01/johann-andre-forfang.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratulacje, dzięki za dodanie do listy blogów, zrobiłem to samo.

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję ;)
  Nowy post: http://autografymarty2000.blogspot.com/2016/01/justyna-majkowska.html#comment-form

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratulację :>
  dodajemy do polecanych?
  autografy-patrycji-jablonskiej.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratulacje :)
  http://autografy-adriana-arka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratulacje :) Mimo, że Andreas podczas tegorocznego TCS ciągle pokonuje któregoś Polaka, to i tak jest spoko ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo fajny blog :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie !
  http://loveskijumping.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń