22 stycznia 2016

19. Thomas Diethart

Cześć!
Już prawie pierwszy tydzień ferii za mną, niestety :/ Jednak nie jestem smutna, bo zakończy go niesamowite wydarzenie, spotkanie z Thomasem Morgensternem! :D W niedzielę wyjazd do Zakopanego. Mam nadzieje, że uda mi się porobić fajne zdjęcia, zdobyć autograf na książce, a może nawet zamienić z Thomasem kilka słów. Mimo, że nie idę na konkurs skoków, nie tracę dobrego humoru. :) Relacje ze spotkania z Morgim postaram się dodać jak najszybciej.

Za nami Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich, które w tym roku odbyły się na skoczni Kulm. Zwyciężył  główny faworyt Peter Prevc. Po jego wygranej pojawiło się wiele spekulacji, że zwyciężył dzięki zawyżonym notom sędziowskim. Czy tam było? Ocena należy do każdego z nas. Jednak w ostatnim czasie jest sporo dyskusyjnych sytuacji związanych z ocenianiem sędziów. Do tego zawsze dochodzi pytanie, dlaczego sędziowie automatycznie obniżają noty za krótsza odległość? W przepisach nie ma nic na ten temat. Z pewnością jest to temat, którym powinien zainteresowac się FIS i raz na zawsze ustalić obiektywne zasady.

Na teraz o tym co w ten weekend najważniejsze! Puchar Świata w Zakopanem! Święto polskich skokó narciarskich. Co roku pod Wielką Krokiew przybywają tysiące kibiców i wspierają startujących zawodników. W tym roku wielkim nieobecnym na zakopiańskich zawodach będzie Severin Freund, który z powodów zdrowotnych odpusza sobie rywalizację w tym tygodniu kiedy wróci nie wiadomo. A co do polskich skoczków. Zakopane talizmanem szczęścia?  Jestem przekonana, że tak! Nawet kiedy formy nie ma i wszystko idzie nie tak, magia Zakopanego potrafi to wszystko odczarować. W zeszłym roku Kamil Stoch z powodu kontuzji na początku sezonu, cały czas musiał gonić formę, rywali, startę punktową. Nie szło mu tak jakby sobie tego nasz mistrz olimpisjki życzył. Jednak kiedy nadszedł czas na Zakopane, w pełni się zmobilizował i niesiony dopingiem kibiców wygrał. Czy podobnie będzie w tym roku? Tego nie wiemy, ale na pewno Zakopane doczuci troszeczkę szczęścia do skoków naszym skoczków. Już dzisiaj kwalifikacje, trzymajmy kciuki!

Polacy w sumie wygrali dziewięć konkursów PŚ na skoczni im. Stanisława Marusarza. Rozpoczęło się to od zycięstwa Stanisława Bobaka, 26 stycznia 1980 roku. Dzień później triumfował Piotr Fijas. Kolejne wygrane to zasługa Adama Małysza i Kamila Stocha. Czy w ten weekend będziemy świadkami dziesiątego, jubileuszowego zwycięstwa? :)

Na dzisiaj przygotowałam autografy Thomasa Dietharta. Jest to młody, austriacki skoczek, który zaskoczył wszystkich eksplozją formy, wygrywając Turniej Czterech Skoczni w sezonie 2013/2014. Oprócz tego Thomas zajął drugie miejsce wraz z drużyną na Igrzyskach w Soczi. Indywidualnie otarł się o medal, zajmując czwarte miejsce na skoczni normalnej. Obecnie Austriak zmaga się z poważnym kryzysem formy, startując w zawodach Pucharu Kontynentalnego czy Fis-Cupu. Aktualnie bierze udział w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Sapporo.

Imię: Thomas
Nazwisko: Diethart
Kraj: Austria
Klub: UVB Hinzenbach-Oberoesterreich
Data urodzenia: 25 lutego 1992
Rekord życiowy: 192,5 m na Čerťáku w Harrachovie (13 marca 2014)

Aktualizacja 12.08.2016r.


Autograf Thomasa można zdybyć pisząc na poniższy adres:
Thomas Diethart
Postfach 14
6150 Steinach am Brenner
Austria

Myślę, że jest także możliwość uzyskania karty Thomasa kontaktując się z Fluege.de :)
Cieszę się, że mam teraz trochę wolnego czasu, bo mogę natrobić zaległości w pisaniu listów i wysłać kilka kolejnych próśb.
Zapraszam Was także, na bardzo dobrą stronę o skokach na facebooku, sama ją śledzę i lubię.
-----> https://www.facebook.com/flaszka.Morgernstern/?fref=ts

Wybieracie się na zawody do Zakopanego? Tym co jadą, życzę wspaniałej zabawy, niezapomianych sportowych emocji oraz zebrania wielu nowych autografów. Natomiast tym, który zostają, dobrej zabawy przed telewizorkiem. ;)
Trzymajcie się ciepło!

17 komentarzy:

 1. Gratuluję :)
  http://autografy-dawida123.blogspot.com/2016/01/54-ewa-drzyzga.html?m=1

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulację!
  Dziś na bogu autograf od Ferdynanda Kiepskiego, czyli Andrzeja Grabowskiego :)
  http://autografypatrykaikingi.blogspot.com/2016/01/andrzej-grabowski.html#comment-form

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje !
  http://jackautographspl.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. To powodzenia w tej kolejce do Morgiego ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratulacje :)
  http://autografy-adriana-arka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję!http://morethanskijumping.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń