11 grudnia 2015

13. Simon Ammann

Witajcie ! :)
W ostatnim czasie nie otrzymuje juz tak wielu odpowiedzi, jak było to jakiś czas temu a to dlatego, że mialam przerwę w wysyłaniu listów. Jednak ostatnio odłożyłam trochę pieniędzy i mogłam powysyłać kolejne przesyłki do skoczków. Aktualnie szykuje niespodziankę urodzinową dla Andreasa Schulera. Mam nadzieje, że mu się spodoba. Na pewno kiedyś Wam ją pokaże.
Pewnie też zauważyliście, że zmieniłam wygląd bloga. Teraz wszystko jest bardziej czytelne, ale nie osiągnęłam jeszcze tego do czego dąże. W wolnej chwili na pewno będę nadal nad nim pracować :)

Na jednym z portali o skokach narciarskich widziałam wypowiedź prezesa Polskiego Związku Narciarskiego na temat ewentualnej organizacji inauguracji Pucharu Świata w Szczyrku. Na początku uznałam to za super pomysł, bo jednak każdy kolejny konkurs w Polsce to świetna sprawa. Jednak po pewnym czasie miałam pewne wątpliwości. Inauguracja odbyła by się na początku listopada a nawet jak ostatnio czytałam pod koniec października ! W związku z terminem, mogą wynikąć kłopoty organizacyjne związane choćby ze śniegiem a na pewno nikt z nas nie chciałby, aby w świat poszedł komuniakt o kolejnych kłopotach organizacyjnych na polskich skoczniach. Jednak od słów do czynów daleka droga, więc zobaczymy co będzie :)

Dzisiaj chciałam pokazać autograf bardzo popularnego i miłego skoczka Simona Ammanna. Szwajcar ma na swoim koncie wiele sukcesów. Do tych najważniejszych należą cztery złote medala olimpijskie, kryształowa kula, medale Mistrzostw Świata. Simon cały czas marzy o wygraniu prestiżowego Turnieju Czterech Skoczni. W zeszłym roku był w fantastycznej formie, ale upaski uniemożliwiły by osiągnięcie celu. W tym sezonie kolejna szansa ! :)


Imię: Simon
Nazwisko: Ammann
Kraj: Szwajcaria
Klub: SSC Toggenburg
Data urodzenia: 25 czerwca 1981
Rekord życiowy: 238,5 m na Vikersundbakken w Vikersund (13 lutego 2011)Aktualizacja 12.08.2016r


Bardzo się cieszę z tego autografu, szczególnie, że jest na karcie Fischer.
Aby zdobyć autograf Simona, piszcie na adres:

WWP Weirather - Wenzel & Partner Gmbh
c/o Simon Ammann
Lustenauer - Strasse 64
6850 Dornbirn
Austria

Sama jeszcze nie próbowałam, ale autograf Simona można także zdybyć pisząc na adres Szwajcarskiego Związku Narciarskiego.

Na koniec ciekawoska ;)
Pierwszy opis skoku pochodzi z 1796 roku ! Umieścił go w swojej książce Reizen naar de Kaap de Goede Hoop. Był to skoka na około 6-7 metrów. Początki skoków pokazują jak ogromną ewulucje przeszła i cały czas przechodzi ta dyscyplina.
Miłego dnia ! :)

12 komentarzy:

 1. Gratulujemy! :)

  http://siwat-agrafek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje!! :D Mój ulubiony skoczek :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje :)
  http://autografy-adriana-arka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluję ;)
  Nowy post. http://autografymarty2000.blogspot.com/2015/12/mans-zelmerlow.html#comment-form

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratulację!

  Zapraszamy na autograf od Marcina Najmana!
  http://autografypatrykaikingi.blogspot.com/2015/12/marcin-najman-osobiscie.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję :-) Zapraszam:
  http://autografy-ani.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń