24 listopada 2016

,,Something about David Siegel'' - 1

Hej!
Dzisiaj zgodnie z obietnicą mam dla Was pierwszy post z serii ,,Something about David Siegel''. Jestem bardzo szczęśliwa, że udało mi się podjąć współpracę z Davidem i wspólnie będziemy tworzyć taką serię. :)

Hi!
Today I want to show you first post of ,,Something about David Siegel''. I'm very happy that I was able to start collaboration with David and we will create this series together. Thank you David! :)
Niektórzy mogą zapytać: dlaczego właśnie David? Odpowiedź nie jest wcale taka oczywista. Po raz pierwszy zobaczyłam Davida podczas zawodów Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle w 2015 roku. Jednak to nasz pierwszy wywiad po mistrzostwach świata juniorów okazał się tym czymś, po czym wiedziałam, że to na pewno nie koniec naszej współpracy. Później była urodzinowa niespodzianka,... a teraz jest ,,Something about David Siegel'' - specjalnie dla Was! :D Zobaczcie pierwsze efekty naszej pracy - pierwszy wywiad z nowej serii! :) Powodzenia David w Kuusamo!

Some people ask me: ,,Why did you chose David to collaboration on your blog?'' The answer isn't obvious. For the first time I saw David on summer Continental Cup in Wisla in 2015, but when I made my first interview with him after his huge success on Junior World Championship in Rasnov, I knew that is wasn't the end. Later was a birthday surprise... and now is ,,Something about David Siegel'' - special for you! :D Now you can see a first results of our work - first interview of new series! :) Good luck David in Kuusamo!


Moje zdjęcie z Davidem z LGP w Wiśle/ My photo with David from SGP in Wisla :) 

Justyna: Cześć David! Nie jest to nasz pierwszy wywiad, ale ten jest szczególny, zgadzasz się? 
David: Cześć! Tak, zgadzam się, ponieważ ten wywiad rozpoczyna naszą współpracę związaną ze mną i Twoim blogiem. :)

Justyna: To zacznijmy od czegoś swobodnego. Jakiś czas temu na Twoim profilu na Facebook'u dodałeś zdjęcie, na którym widzimy Ciebie i Andiego Wanka podczas meczu hokeja, jest to Twoja kolejna pasja, czy może byłeś tam bez specjalnej okazji? 
David: Uwielbiam hokej, to fakt! Jednak ten ostatni mecz to taki sposób na miłe spędzenie wieczoru wraz ze wszystkimi kolegami z drużyny. Mieliśmy wtedy treningi i wieczorem postanowiliśmy się trochę zrelaksować. To był dobry pomysł i naprawdę udany wieczór dla nas! ;)


Justyna: A teraz przejdźmy jeszcze na moment do lata, co możesz powiedzieć o swoich skokach na igielicie i letnich przygotowaniach do zimy? Jesteś zadowolony z tego, co udało się wypracować?
David: Jeśli chodzi o tegoroczny sezon letni to mogę Ci powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z treningów, które odbyłem. Dodatkowo nie przydarzyły mi się żadne wypadki i nie miałem kontuzji, co jest najważniejsze. Mogę śmiało powiedzieć, że jestem w pełni przygotowany do sezonu zimowego, który właśnie się rozpoczyna! :D

Justyna: Podczas sezonu letniego zauważyłam, że skaczesz na nartach od zupełnie nowego producenta w świecie skoków, dlaczego zdecydowałeś się wybrać właśnie te narty? 
David: O widzę, że zwracasz  uwagę na szczegóły! :D Faktycznie, zeszłej zimy skakałem na nartach firmy Fluege.de, a jak pewnie wiesz, oni zakończyli produkcję nart do skoków narciarskich. Myślę, że były to naprawdę solidne narty, ale obecnie jeden Pan, który budował tamte narty, zajął się produkcją tych nowych, na których skaczę teraz, czyli narty firmy Verivox i między innymi dlatego zdecydowałam się na te narty. 

Justyna: Zostałeś nominowany do jednego z lokalnych konkursów sportowych, powiedz, na czym dokładnie on polega? 
David: Konkurs, do którego zostałem nominowany to pewnego rodzaju ranking sportowców z różnych dyscyplin. Niektórzy nominowani grają w piłkę nożną, inni biegają, a jeszcze inni tak jak ja, skaczą na nartach. Organizuje to jedna z lokalnych gazet, która chce zobaczyć, który sportowiec jest ulubieńcem publiczności. Głosy mogą mi także pomóc w wygraniu kuponu na jakąś wspaniałą podróż, więc bardzo liczę na głosy wszystkich fanów. Za każdy z nich będę bardzo wdzięczny! :)

Justyna: Udało Ci się wygrać Mistrzostwa Niemiec, co oznacza dla Ciebie ten tytuł? 
David: To co się wydarzyło podczas Mistrzostw Niemiec było niezwykle ekscytujące! Tak naprawdę nie potrafię dokładnie opisać tego, co wtedy czułem, ponieważ była to dla mnie totalna niespodzianka i jedno z marzeń, które się spełniło! :) To było wspaniałe, ale teraz koncentruję się już w pełni na zimie i jestem ciekawy co przyniesie kolejny sezon. 

Justyna: Obecnie wszystkie drużyny zakończyły ostatnie przygotowania do zimy, co możesz powiedzieć o swoich pierwszych skokach na torach lodowych? 
David: Moje pierwsze skoki na torach lodowych mogę ocenić na plus, wykonałem dobrą pracę.

Justyna: Jakie cele stawiasz przed sobą na nadchodzący sezon zimowy? 
David: Nie mam żadnych wielkich celów na zimę, nie jestem zbyt dobry w szukaniu i stawianiu ich przed sobą. :D Chcę więcej skakać w Pucharze Świata, szczególnie podczas Turnieju Czterech Skoczni, gdzie chciałbym wystartować w każdym konkursie. Chciałbym także po raz pierwszy w mojej karierze polecieć ponad 200 metrów. :D 

Justyna: Kiedy powiem: ,,Garmisch- Partenkirchen'', jakie wspomnienia przychodzą Ci do głowy? 
David: Wtedy wracam wspomnieniami do tego wspaniałego dnia. Wyobraź sobie: 25 tysięcy fanów skoków, którzy płaczą, dopingują i robią wielką imprezę na trybunach. Ten dzień to moje pierwsze punkty w Pucharze Świata, ale także po raz pierwszy mogłem porozmawiać z trenerem głównym - Wernerem Schusterem po zawodach i usłyszeć jego wskazówki. To było coś niesamowitego! :)

Justyna: Na koniec chciałam zapytać Cię o Twojego brata, który również jest skoczkiem. Jak wyglądają Wasze relacje? Wspieracie się wzajemnie, a może rywalizujecie ze sobą? :D
David: Bardzo wspieramy się wzajemnie z moim bratem. Rozmawiamy o tym czego nauczyliśmy się na treningach, żeby stawać się lepszymi zawodnikami. On wie bardzo dużo o mnie, a ja wiem bardzo dużo o nim. To świetna sprawa mieć takiego brata. :D 

Justyna: Dziękuję Ci bardzo David i życzę powodzenia! 
David: Dziękuję! 


Justyna: Hi David! It isn't our first interview, but this one is special for us, do you agree with me? 
David: Hi! Yes, I agree with you, because this interview begins our cooperation associated with me and your blog.

Justyna: Let's start with something light. Some time ago on your Facebook page you added a photo in which we can see you and Andy Wank during a hockey match, is this your next passion or maybe you were there without a special occasion?
David: I love hockey! it's a fact! However, this last match was a way to spend an evening together with all colleagues from the team. We had workouts then and in the evening we decided to relax a little bit. It was a good idea and a really successful evening for us! ;)

Justyna: And now let's get back for a moment to summer, what can you tell me about your summer jumps and preparation for winter?
David: When it comes to this year's summer season, I can tell you that I am very happy about the training that I had. In addition, no accident happened to me  and I didn't have an injury, what is most important. I can certainly say that I am fully prepared for the winter season. :)

Justyna: During the summer season I noticed that you use skis from a manufacturer new to the ski jumping world, why did you decide to choose these skis?
David: I can see that you pay attention to details! :D Actually, last winter's season I jumped on Fluege. de skis, and as you probably know, they ended manufacturing ski jumping skies. I think they were really solid, but the man who built those skis started producing the new on which I jump now, namely Verivox -a new ski company. That's why I decided to jump on these skis.

Justyna: You have been nominated to one of the local sports contests, tell me, what exactly is it?
David: The contest  to which I have been nominated is a kind of  athletes from various disciplines ranking. Some nominees are playing soccer, others run, and still others like me are jumping.  It is organized by one of the local newspapers, which wants to see that athlete is a favorite of the audience. Votes also help in winning a voucher for a wonderful trip, so I'm counting on the votes of all the fans. For each of them I would be very grateful.

Justyna: You have managed to win the German Championships, what does the title mean to you?
David: What happened during the German Championships was very exciting! I can't accurately describe what I felt then, as it was for me a total surprise and one of the dreams that came true! :) It was great, but now I focuse fully on the winter and I'm curious what the next season will bring.

Justyna: Currently, all teams are in the final part of the winter preparations, what can you say about your first jumps on the ice tracks?
David: My first jumping on ice tracks should be rated on the plus side, I did a good job.

Justyna: What you are you aims for the coming winter season?
David: I don't have any great purpose for the winter, I'm not too good at finding and posing them in front of. :D I want to jump more in the World Cup, especially during the Four Hills Tournament, where I would like to take part in all competitions. I would also like for the first time in my career to fly over 200 metres. :D

Justyna: When I say: ,,Garmisch-Partenkirchen'', which memories come to your mind?
David: Then I go back to memories of this wonderful day. Imagine: 25 thousand of fans who cry, support you and have a big party in the stands. This day brought my first points in the World Cup, but it was also the first time I could talk to the main coach -Werner Schuster after the event and hear his tips. It was amazing! :)

Justyna: At the end od our interview I want to ask you about your brother who is a ski jumper too. What is your relationship? You support each other or maybe compete with each other?
David: We support each other very strong. We talk about what we learned at the training to become better ski jumpers. He knows a lot about me, and I know very much about him. It's a great thing to have such a brother! :)

Justyna: Thank you so much David and good luck! 
David: Thanks! :)


27 komentarzy:

 1. Hej, hej :)
  Postanowiłam od razu przeczytać i skomentować, bo mam mega dobry humorek :D
  Kwalifikacje, jutrzejsze konkursy.. już na dobre udzieliła mi się skokowa atmosfera!
  Specjalnie uważniej przyglądałam się wynikom Davida czy to w treningach czy w kwalifikacjach no i.. dał chłopak radę! ;)
  Pierwszy wywiad do serii rewelacja :)
  Czekam na więcej! (No i na te koszulki xD)
  Buziaki Kochana ;*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Atmosfera skoków się udziela! :D Ja już czekam na jutrzejszy konkurs, szybko piszę maturkę z historii i koncentruje się tylko na skokach :D
   Bardzo Ci dziękuję! :*
   Ty kibicuj Davidowi, ja Markusowi i będzie super, a o koszulkach będę informować :D

   Usuń
 2. Bardzo ciekawa seria. Kilka błędów językowych do poprawy, ale całość oceniam jak najbardziej na plus i czekam na kolejne wpisy z tej serii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję ;) Kolejny post pojawi się pewnie gdzie za około miesiąc :)
   A mówisz o błędach w wersji angielskiej czy polskiej? Angielska wersja była sprawdzana przez nauczyciela szkoły językowej, także w niej błędów nie ma, a jeśli są w polskiej to po w niedzielę po powrocie z Wisły przyjrzę się temu raz jeszcze ;)

   Usuń
 3. Super się czyta Twoje teksty :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo się cieszę, że Ci się podobają! ;) Zależy mi na każdej opinii i to bardzo motywujące jak się czyta takie komentarze :)

   Usuń
 4. Gratuluję ;)
  Nowy post: http://autografymarty2000.blogspot.com/2016/11/maciej-musia.html#comment-form

  OdpowiedzUsuń
 5. O kurcze, ale super pomysł! Gratuluję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo! Cieszę się, że pomysł się ,,przyjął'' :D

   Usuń
 6. Hejkaa kochana ! Zdjęcia znakomite jak twój cały blog :) Jestem zachwycona !! Pozdrawiam i wysyłam buziaczki :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Heej! Dziękuję Ci bardzo! Chyba lepszych komplementów pod adresem mojego bloga nie mogłam usłyszeć! :) :*

   Usuń
 7. Świetny wywiad :) fajnie się go czytalo :)

  OdpowiedzUsuń
 8. UWIELBIAM reprezentację Niemiec <3, kibicuję im nieprzerwanie już od 5 lat :D. Ciekawa inicjatywa ze stworzeniem fanclub'u Davida ;),mam nadzieję, że w końcu dojdzie ona do skutku. Już czekam na te koszulki ;)!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie, że Ci się spodobał pomysł z fanklubem, również mam nadzieję, że za jakiś czas, kiedy się lepiej z Davidem poznamy i współpraca będzie się układała pomyślnie, uda się zrealizować ten pomysł - bardzo bym chciała :)
   A co do koszulek, jak tylko będą i w jakiś sposób uda mi się to zorganizować, bo muszę się zastanowić jakby miała wyglądać ich sprzedaż, to będę Was informować :)

   Usuń
 9. Jak zawsze - wspaniały wywiad! I z każdym widzę, jak niesamowitym człowiekiem jest David.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję! :D
   Faktycznie David oprócz tego, że jest bardzo dobrze zapowiadającym się skoczkiem, to także super człowiekiem :D

   Usuń
 10. Super pomysł i wywiad! Ta część o Davidzie to będą tylko wywiady czy coś innego jeszcze? Jestem bardzo ciekawa!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ci!
   Wiesz co to pewnie głównie będą wywiady, ale nie tylko. :) Planuje też coś jak ,,dzień z życia skoczka'', gdzie David opowiedziałby trochę o kulisach jego dnia na zawodach, czy podczas obozu. Pewnie też podczas jakiś polskich zawodów będziemy coś kombinować - jakieś zdjęcia czy coś innego :D pomysły cały czas mam różne, ale muszę to dokładnie przemyśleć, no i zostawić dla Was jakieś niespodzianki :D

   Usuń
 11. Skąd Ty bierzesz te pomysły? :) Jestem pod wrażeniem, że na przełomie tych kilku miesięcy tak rozwinęłaś się pod względem pisania i tworzenia tego bloga. Mój "must have" każdego dnia, dosłownie. Mocno trzymam kciuki aby Ci się powodziło w tej pasji jaką są skoki narciarskie i czekam na kolejną część o Davidzie :)
  http://ski-jumping-polska.blogspot.com/2016/11/89-jakub-kot.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochana! Bardzo Ci dziękuję! Tak naprawdę nie wiem co mam Ci na to odpisać! :) Cieszę się, że polubiłaś mojego bloga i chętnie na niego zaglądasz, to dla mnie bardzo ważne. :)
   A skąd biorę pomysły? Nie umiem w sumie odpowiedzieć na to pytanie, one same przychodzą. Jedne są gorsze, inne lepsze i te staram się powoli realizować. :)

   Usuń
 12. Jak ty to robisz? :) Znajdujesz czas na naukę i rozwijanie swojej pasji. Ja jestem w gimnazjum i chcę założyć bloga, ale zawsze jest jakieś, ale... a to brak czasu, dużo nauki, zbliżające się egzaminy... A ta współpraca z Davidem... Jak ty to zrobiłaś? :) Ja osobiści marzę o współpracy z najmłodszym z braci Prevców.
  Ania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz, wydaje mi się, że jest to kwestia zorganizowania sobie wszystkiego. :) Od początku prowadzenia bloga wiem, że posty dodaje najczęściej w piątek, albo w jego okolicach i na tym się koncentruje. Jednak doskonale Cię rozumiem, bo u mnie też klasa maturalna bardzo ogranicza mój czas wolny :/
   A jeśli chodzi o współpracę, to pierwszy raz nawiązałam kontakt z Davidem po mistrzostwach świata juniorów i robiąc wywiad złapałam z nim całkiem fajny kontakt, następnie wysłałam mu kilka zdjęć po LGP i wtedy również David w ramach rekompensaty chciał odpowiedzieć na moje pytania :) Sam pomysł pojawił się i powoli planowałam to sobie. Później robiłam urodzinowy filmik dla Davida, aż w końcu przedstawiłam mu swoją wizję fanklubu, czy też naszej współpracy i tak od słowa do słowa - udało ;)
   Trzymam mocno za Ciebie kciuki, chociaż kontakt z Domenem to ciężka sprawa, sama próbowałam do niego pisać, ale bez skutku, a kiedy chciałam zrobić z nim wywiad na LPK w Wiśle, to zwyczajnie mnie zlekceważył. :/
   Powodzenia! :)

   Usuń
 13. Za każdym razem kiedy wchodzę na Twojego bloga po prostu opada mi szczęka, masz tyle pomysłów. Chodź nie znam Ciebie osobiście czuje,że bije od Ciebie taka pozytywna energia. Zaskakujesz mnie pod każdym względem. Cieszę się że udała Ci się ta współpraca z Davidem, jestem przekonana że niedługo sam Peter Prevc będzie ciebie prosił o współprace :) Jeśli masz chwilę zapraszam Ciebie na mojego bloga, nowy post z autografem Vojciecha Stursa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet nie wiem jak mam Ci dziękować za takie miłe słowa! :)
   Faktycznie, chyba dobrze mnie zdefiniowałaś, bo jestem osobą dość energiczną i zawsze się uśmiecham. :D
   haha Peter to może ciężko, ale czasem wyobrażam sobie, że David w jakimś wywiadzie mówi o moim blogu - tak marzenia :D
   Do zobaczenia kiedyś pod skocznią! :)

   Usuń